Ürünlerimiz > Thomas Dedektör Sistemleri

 

Thomas ASF çift cidar tank kaçak dedektör sistemleri, çift cidarlı tanklarda oluşabilecek olan iç veya dış cidardaki kaçakları tespit etmek için tüm dünyada yıllardır güvenle kullanılan bir sistemdir.

Sistem tanklarda hem sıvı seviyesi üstü hem de sıvı seviyesi altında ki kaçakları basınç değişimine dayalı olarak tespit eder ve sesli, ışıklı uyarı ile kaçağı ihbar eder. Sistem tankların manifoltlanması ile çok sayıda tankı ayın anda kontrol edebilmektedir. TÜV – North Hamburg tarafından test edilmiş ve onaylanmıştır.

Thomas Dedektör Sistemleri

D9 standart basınçlı sistemi en çok kullanılan modeldir. Ayrıca parlayıcı gaz olan ortamlarda kullanılmak üzere Ex sistemlerde mevcuttur.

Avantajları: Çok küçük bir basınç ile çalışır (0,5 bar) Tankların birbirine manifoltlanması kurulum maliyetini azaltır. Çok küçük basınç düşüşlerine duyarlıdır. Tank cidar aralığında sıvı olmaması tankların ömrünü arttırır. Hava kurutucuları sayesinde cidar arasındaki havanın kuru kalması sağlanır. Kaçakları algılayarak, maddi kaybın önlenmesine yardımcı olar. Çevre kirliliğinin önüne geçer.

www.gd-thomas.com/


Thomas Dedektör Sistemleri