Ürünlerimiz > Mann Tek

 

Mann Tek İsveç kuruluşlu bir firmadır. 20 yılı aşkın bir deneyime sahiptir. Üretim ISO 9001–2000 sistemi ve PED 97/23/C Category II gibi uluslar arası kabulü olan standartlarda yapmaktadır, tüm ürünler ATEX sertifikalıdır. Diğer uyumluluk ve sertifikalar; ADR, ISO45, MS24484, NATO STANAG 3105, BRITISH AEROSPACE SPEC. 2C14. Yakıtla temas eden tüm "ıslak" parçalar, Alüminyum ya da Paslanmaz Çeliktir.

Mann Tek güvenli ve çevre dostu ürünleri tüm agresif akışkanların transferinde kimyasal ve petrokimya endüstrisinde güvenle kullanılmaktadır. Firma üretim portföyünde yer alan asıl ürünlerden birisi olan DRY DISCONNECT COUPLING dökülmeyi, damlatmayı engelleyen bir sistemdir. Bu tip kaplinleri hortum ve dolum kolu bağlantılarında kullanmak çok yüksek bir akışı, uygulamada hızı montajı ve kullanımda güvenliği garanti etmektedir. DRY Disconnect Kaplinleri ile hortumu sisteme bağlamak sadece 1 2 saniye sürer ve operatör hiçbir ek alet, malzeme kullanmak zorunda kalmaz. Devre dolu iken ve/veya akışkan transferi devam ederken operatörün kaplinleri yanlışlıkla sökmesi veya sökmeye çalışması, hiçbir şeklide akışkan ya da gaz sızıntısına yol açmaz.

Safety Breakaway Kaplinleri tanker'den veya tanker’e yapılan akışkan transferlerinde, devre dolu iken ve/veya akışkan transferi devam ederken, tankerin hareket etmesi halinde, devreyi otomatik olarak ayıran ve transferi iki taraflı olarak kapatır ve transferi keser, akış halindeki ürünü hortumda, tankta, tankerde muhafaza eder. Operatör hatası, hiçbir akışkan ya da gaz sızıntısına yol açmaz.

Çok geniş bir ürün yelpazesi ve ürün çalışma çapları olan MANN TEK, size uygun olan ve en güvenli çözümü sunacaktır. Operatör sağlığını, çevre güvenliği riskini minimize etmesi ve kullanımının kolay olması ürünün en önemli iki faydasıdır.

NATO tarafından kabul edilen ve uygulanan NATO STANG3756 (Dünyadaki çoğu askeri ünitelerin yakıt transfer başlıkları bu sistemdedir.) standartlarında üretim yapılmaktadır. Tüm NATO ülkeleri kullanımındaki sistemlerin akışkan sistemlerinde (Yakıt, yağ ve diğer sıvıların transferi) tam uyum sağlar.

Örnek Uygulamalar: Tanklar; (15.000 lt hacimli tank ve 3" girişi olan 3 mt hortumlu tanklardır.) Tankerler; 3" DRY disconnect bağlantı elemanı olan ve aynı zamanda Mann-Tek küresel vana kullanılabilen sistemlerdir. Şişme tanklar, Helikopter dolum sistemleri (2,5 inch ISO45 tank-units askeri standart STANAG3105), Jet savaş uçakları dolum sistemleri (2,5 inch ISO45 tank-units askeri standart STANAG 3105), Askeri gemi dolum sistemleri (6 inch).

www.mann-tek.com/