Eloksal Tesisi

 

Eloksal olarak tanımlanan (Alüminyumun anodik oksidasyonu) alüminyumun korozyondan korunması, dekoratif görünüm kazanması amacıyla yapılan bir işlemdir. Standartlara uygun özellik ve kalitede Eloksal, inorganik, organik ve elektrolitik renklendirme işlemi ile statik boyama ön işlemleri, elektrokimyasal ve kimyasal parlatma gibi diğer alüminyum yüzey işlemlerini gerçekleştirebilmek için mekanik, kimyasal ve elektrokimyasal işlemin, çok iyi tasarlanmış tesislerde, titizlikle uygulanması gerekmektedir.

Firmamız bünyesinde toplam 500 m2 kapalı alanda kurulu yeni ve modern, otomasyonlu Eloksal tesisinde müşterilerin talep ettiği kaplama kalınlığını ve renk tonlarını elde etmede, bu elde edilen renk tonlarının standart ve süreklilik sağlamasında sorun yaşanmamaktadır.

Tesiste günde 100.000 adet ürün işlenmektedir. Tesis bünyesinde mat, yarı mat, parlak özelliklerinde natürel, beyaz, siyah, sarı ve tonları, açık bronz, koyu kahverengi tonlarına kadar talep edilen her türlü eloksal kaplama yapılabilmektedir. Eloksal kaplama kalınlığı talebe göre 30 mikrona kadar ayarlanabilmektedir.